KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12011027
nr 1201 1027
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad JONAND NEW YORK 16. Olja på duk, 58x47 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 3 september 2018
kl 20:34:20
1/9 11:14:55
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And